Dentestetik Ege Med. Dentist Bülent Kenir   0.256.612 3030


Yükleniyor

İmplant

İMPLANT NEDİR?

İMPLANT NEDİR?

Eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir.

İmplant vidaları, belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır.Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede çene kemiğinin ,bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir.Varolan kemiğin kalitesi de implantın üzerine ne kadar
çabuk protez yapılacağını belirler.

İmplant tedavisi tecrübeli diş hekimleri tarafından yapıldığında tamamen güvenli bir tedavidir.Genelde memnuniyet oranı çok yüksek olan implant tedavisinde başarı oranları %98lere ulaşmıştır. İmplantın tedavi süresi kişisel özelliklere göre değişir. Sert ve orta sertlikte kemik yapısına sahip hastalarda tedavi 1-2 haftada bitebilirken,zayıf kemik yapısı olan hastalarda 2-5 ay kadar sürebilmektedir.

İmplantların üzerine sabit porselen kaplamalar yapılabildiği gibi,hasta tarafından çıkartılabilen hareketli protezlerde diş hekimi tarafından planlanabilir. Her eksik diş için implant gerekmez.Yani 2 implant yerleştirildiğinde 3 veya daha fazla 
diş yerine hizmet verebilir.

İmplant uygulanan bölgede kemik erimesi olan hastalarda kemiğin erimesi durduğundan bazen implant sayısı arttırılabilmektedir.